De grootste retailer van wijn op internet is ongetwijfeld e-Luscious die onder meerdere namen wijn verkoopt. Wijnvoordeel is misschien de grootste, maar er zijn ook online verkopers zoals de Wijnbeurs en Colaris (die gekocht is van een bekende wijnhandel in Weert). Op internet staat vaak bij opening een ‘mozaïek van ‘nieuwtjes’ waar elke dag Johan Derksen wordt geciteerd. Ook vaste klant is de minstens 4 reclame-uitingen per dag van Wijnvoordeel.
Kennelijk vindt men dat Wijnplein geschikt is om ‘mee te liften’ met de schreeuwerige verkoopuitingen van Wijnvoordeel. Zo heeft men een nieuwe site met de naam HET Wijnplein.nl. Hoe onfatsoenlijk wil je het hebben?
Ook onfatsoenlijk vind ik de toelichting van sommige wijnen. Kennelijk wil het bedrijf een eenvoudige wijn ‘upgraden’ met het noemen van bekende namen en herkomstbenamingen. De onbekende Chardonnay is dan een wijn die in de stijl van Chablis is gemaakt. Daarmee kost de wijn een euro of meer duurder. Dat Wijnvoordeel daarmee aanschuurt aan misleiding zal ze waarschijnlijk worst zijn.
Wij hebben in 1 dag niet zoveel bezoekers op onze site gekregen. Toen ik onthulde dat e-Luscious en niet het echtpaar, was die de suggestie _ dat Nederlands koopmanschap aan de basis stond van hun verblijf in Chili _ op de achtergrond als regisseur optrad. Uiteraard om een commercieel doel.
Wijnplein bestaat 28 jaar en heeft in die jaren geen enkele fles wijn verkocht. Daar ben ik trots op.
Jan Rook
Artikel Fam. Pos in Chili: Column: Helemaal Het Einde – Wijnplein.nl
Foto Hyatt Santiago de Chile

