AIV waarschuwt: Europese wijncultuur in gevaar

De AIV, de Internationale Academie voor Wijn, heeft in een open brief de bedreiging van de WHO (World Health Organisation) over wijngebruik ‘denormalisatie’ van wijn genoemd.

De AIV is gevestigd in Lausanne en telt 100 bekende wijnpersoonlijkheden uit 20 landen en wordt de Çounsel of the Wise’ genoemd.

In een open brief van de AIV bekritiseert men het standpunt van de WHO over wijnconsumptie. De timing van de WHO is niet toevallig, omdat de WHO tijdens de General Assembly van de UN (25 september) een resolutie indient met vergaande consequenties voor de wijnwereld.

De WHO noemt in de resolutie 4 ‘speerpunten’: reducering van het schadelijk gebruik van alcohol, de vermindering van de reclame voor alcoholgebruik, verminderen van de fysieke verkrijgbaarheid van alcohol en aanscherping van de straffen voor alcohol en rijden.

Tekst brief: AIV | Académie Internationale du Vin

Bron: DB: AIV warns that Europe’s wine culture is under ‘existential risk’ by the WHO’s prohibitionist stance

Reacties