Column: Tweedeling in de branche

In de snel veranderende Nederlandse wijnbranche ontstaat een scheiding tussen de grote importeurs en de kleinere vakhandel. De “Eredivisie” is inmiddels goed voorbereid en beseft, dat vernieuwing van de strategie noodzakelijk is. De kern van hun assortiment bestaat uit wijnmerken die al jaren in hun portfolie floreren. Toch weet men .dat hun beschermende positie ook in gevaar komt. Voorbeeld: Champagne Bollinger staat al jaren in het assortiment, eerst bij Verlinden en nu dus bij Verbunt Wijnkopers. Champagne in het Verenigd Koninkrijk is veel goedkoper dan in Nederland. Hier steekt de kop van parallel import op. Wat binnenkort gaat gebeuren, is een website waarin de belangrijkste wijnmerken worden vergeleken. Dat kan zelfs niet door de topimporteur worden tegengehouden.

De grotere importeurs zijn op zoek naar een commerciële partij die sterk in de media is en het wijnverhaal koppelt aan een mooie tv-presentatie.. Degene (particulieren) die zich laat inpakken door de mooie verhalen van de bedenkers hebben meestal geen enkele wijnkennis. Dat er een loopje met de waarheid wordt genomen zal de grote verkopers worst zijn.

De kleinere importeurs /handelaren hebben het geld niet om te investeren in een website met veel toeters en bellen. Zij moeten zich richten op hun eigen klantenkring. Een goed bestand van potentiële klanten is goud waard.

Reacties